Partneři



Zátiší cateringZátiší cateringZátiší catering

Historie akce


Tradice koncertu Děti dětem začíná již v roce 1992, od kdy pořádal Pionýr galapřehlídky na závěr každého ročníku otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Jejich program byl složen z vystoupení nejúspěšnějších soutěžících.

Na tyto galapřehlídky v roce 1998 navázal první koncert s názvem Děti dětem, pořádaný, stejně jako všechny následující, společně Pionýrem a nadací Dětem 3. tisíciletí. Byl pojat jako benefiční s cílem pomoci obnovit zázemí sdružení dětí a mládeže poničené povodněmi v roce 1997. Benefiční prvek koncertu byl zachován i po několik dalších ročníků, kdy byl výtěžek věnován na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Jedním z cílů koncertu je také poskytnout dětem prostor pro veřejnou ukázku vlastního talentu a umění v různých kulturních oblastech. Pro mnohé z nich je vystoupení na velké scéně před plným sálem celoživotním zážitkem a motivací pro další kulturní činnost. Vytváří také kladný příklad pro děti v hledišti.

Někteří z účastníků Pionýrského Sedmikvítku a vystupující na koncertu Děti dětem jsou dnes ostatně známými osobnostmi populární hudby. Příkladem budiž Radka Fišarová, jež dříve soutěžila v Dětské Portě, či Bára Zemanová, která se svou rockovou skupinou soutěžila v Pionýrském Sedmikvítku a vystupovala i na koncertě Děti dětem. Obě se poté staly známými zpěvačkami a vrátily se na koncert Děti dětem i jako profesionální hosté.

Děti, jež vystupovaly na prvním koncertu Děti dětem, jsou dnes již o osmnáct let starší. Za tu dobu se na pódiích této akce vystřídaly stovky dětí, ale i řada profesionálních hostů, hlediště hostilo mnoho osobností politiky, kultury a veřejného života, ale především tisíce dětí ze všech koutů naší vlasti.

Od roku 2001 probíhá souběžně s koncertem Děti dětem také otevřená akce Ledová Praha, jejímž cílem je nabídnout dětem z celé republiky bezplatně či se slevou možnost navštívit pražské zajímavosti a pamětihodnosti. Dětští účastníci Ledové Prahy tvoří podstatnou část návštěvníků samotného koncertu.

Devatenáctý ročník 30.1.2016
Kongresové centrum Praha, Společenský sál
Záštita:

Předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka
Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček
Ministryně školství mládeže a tělovýchovy ČR Kateřina Valachová
Moderátor a profesionální host:
Jana Rychterová
Počet návštěvníků:
1200
Předání pohárů:
Miluše Tvrzská, náměstkyně vedoucího Úřadu vlády ČR
Držitelé Putovních pohárů předsedy vlády ČR:
Melodie - Středisko volného času Domeček Hořovice
Rukodělná činnost - Pionýrská skupina Koloušci Božejov
Folklórní tance - Folklórní soubor Kamýček
Dětská Porta - Středisko volného času Radovánek Plzeň
Tance - Taneční škola Atlas Přerov
Fotogalerie

Osmnáctý ročník 31.1.2015
Kongresové centrum Praha, Společenský sál
Záštita:

Předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka
Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Moderátor:
Šárka Kubelková
Profesionální hosté:
Olga Lounová
ABBA Revival
Počet návštěvníků:
1200
Předání pohárů:
Miluše Tvrzská, náměstkyně vedoucího Úřadu vlády ČR
Držitelé Putovních pohárů předsedy vlády ČR:
Melodie - Olomoucko-zlínská krajská organizace Pionýra
Rukodělná činnost - Pionýrská skupina Brodek u Prostějova
Folklórní tance - Vysočánek Hlinsko
Dětská Porta - Dům dětí a mládeže Český Krumlov
Tance - Středisko volného času TYMY Holešov
Fotogalerie

Sedmnáctý ročník 1.2.2014
Kongresové centrum Praha, Společenský sál
Záštita:

Předseda vlády ČR Mgr. Bohuslav Sobotka
Předseda Poslanecké sněmovny ČR Jan Hamáček
Místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR PaedDr. Alena Gajdůšková
Moderátor:
Dalibor Gondík
Profesionální hosté:
skupina Hamleti
Počet návštěvníků:
1200
Předání pohárů:
PhDr. Marcel Chládek, MBA, ministr školství, mládeže a tělovýchovy
Držitelé Putovních pohárů předsedy vlády ČR:
Melodie - Dům dětí a mládeže Děčín
Rukodělná činnost - Středisko volného času TYMY Holešov
Folklórní tance - Folklórní soubor Okřešánek Třebíč
Dětská Porta - Dům dětí a mládeže Praha 7
Tance - Pionýrská skupina Rokycany - Jih
Fotogalerie

Šestnáctý ročník 2.2.2013
KCP, Společenský sál
Záštita:

předseda vlády ČR RNDr. Petr Nečas,
PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně SP ČR,
Ing. Eva Bartoňová, náměstkyně ministra ŠMT
Moderátor:
Jan Kovářík
Prof. hosté:
Tereza Černochová
Počet návštěvníků:
1200
Předání pohárů:
PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně SP ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Středisko volného času – Domeček Hořovice
Folklór – Folklorní soubor Bystrouška Bílovice nad Svitavou
Tanec - Středisko volného času TyMy Holešov
Hudba – Pionýrská skupina Kamarádi cest Okříšky
Rukodělné činnosti - Pionýrská skupina Brodek u Prostějova
Fotogalerie

Patnáctý ročník 4.2.2012
KCP, Společenský sál
Záštita:

předseda vlády ČR RNDr. Petr Nečas,
PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně SP ČR,
Ing. Eva Bartoňová, náměstkyně ministra ŠMT
Moderátoři:
Šárka Kubelková, Jan Kovářík
Prof. hosté:
Monika Absolonová
Počet návštěvníků:
1500
Předání pohárů:
Kateřina Hrazdilová, náměstkyně vedoucího Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – DDM Český Krumlov
Folklór – Taneční soubor Kalamajka Havlíčkův Brod
Hudba – Pionýrská skupina Mirko Očadlíka Holešov
Rukodělné činnosti - Pionýrská skupina Jevišovice
Fotogalerie

Čtrnáctý ročník 14.2.2011
KCP, Společenský sál
Záštita:

PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně SP ČR,
Ing. Eva Bartoňová, náměstkyně ministra ŠMT
Moderátor:
Šárka Kubelková
Motivace:
Evropský rok dobrovolnictví
Prof. hosté:
Maxim Turbulenc
Počet návštěvníků:
1200
Předání pohárů:
Ing. Lubomír Poul, vedoucí Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – SVČ Demaro, středisko VČ
Tance – Taneční studio M – Style Třebíč
Folklór – Folklórní soubor Dřeváček (z Jihlavy)
Hudba – DDM Jihlava
Fotogalerie

Třináctý ročník 30.1.2010
KCP, Společenský sál
Záštita:

premiér ČR Ing. Jan Fischer,
PaedDr. Alena Gajdůšková,
PhDr. Miroslava Kopicová,
Prof. Václav Riedlbauch
Moderátor:
Šárka Kubelková
Motivace:
20. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra
Zajímavá vystoupení:
taneční skupiny VIVAjump Dubí a TK Scratch Děčín, Filip Stejskal
Prof. hosté:
Zbyněk Drda, Heidi Janků
Počet návštěvníků:
1100
Předání pohárů:
Ing. Jana Vohralíková z Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Centrum volného času v Mostě
Tance – Taneční skupina Vivajump Dubí
Výtvarná a ruk. činnost – PS Jevišovice
Clona – Televizní studio COUNTRY při PS Netopýr
Folklór – Soubor Okřešánek
Fotogalerie

Dvanáctý ročník 31.1.2009
KCP, Společenský sál
Moderátor:

Jan Kovařík
Motivace:
Poselstvo krále Jiřího - Ochotnické divadélko Tyjátr
Počet návštěvníků:
900
Předání pohárů:
Mgr. Martin Schmarcz z Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Sdružení pro volný čas Demaro Plzeň
Tance – Taneční soubor Rouchováček
Výtvarná a ruk. činnost – PS Obránců míru Kopřivnice
Clona – Občanské sdružení Centrum dětí Děčín
Fotogalerie

Jedenáctý ročník 1.2.2008
KCP, Společenský sál
Moderátoři:

Jakub Hejdánek, Jiří Čada
Zajímavá vystoupení:
taneční skupiny VIVAjump Dubí a TK Scratch Děčín, Filip Stejskal
Prof. hosté:
Vágner Family, Bára Zemanová Počet návštěvníků:
1200
Předání pohárů:
Mgr. Martin Schmarcz z Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Soukromá hudební škola Perná
Tance – Taneční soubor VIVAjump Dubí
Výtvarná a ruk. činnost – PS Brodek u Prostějova
Hudba – 1. SZUŠ MIS music o. p. s.
Folklór – soubor Kamýček z Kamýka nad Vltavou
Fotogalerie

Desátý ročník 3.2.2007
KCP, Kongresový sál
záštita:

JUDr. Petra Buzková
Moderátor:
Jakub Hejdánek
Zajímavá vystoupení:
taneční studio Impress Třebíč, sólový zpěv Eva Pomahačová, houslové duo Nikola a Petra
Prof. hosté:
Leona Černá, Posádková hudba Praha
Počet návštěvníků:
2000
Předání pohárů:
Mgr. Martin Schmarcz
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – PS Polička
Tance – Taneční soubor Okřešánek Okříšky
Divadlo – Dětský domov K. H. Borovského Most
Hudba – PS Čestice oddíl Podlesáci
Clona – Televize Alfa Junior Děčín
Fotogalerie

Devátý ročník 4.2.2006
KCP, Kongresový sál
záštita:

JUDr. Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Moderátor:
Šárka Kubelková
Prof. hosté:
Ondřej Brzobohatý, Martina Vávrová
Počet návštěvníků:
2000
Předání pohárů:
Ing. Jiří Paroubek, předseda vlády ČR
Zajímavá vystoupení:
taneční skupina Elév z Českého Dubu, folklórní soubor Okřešánek Okříšky, sólový zpěv Kláry Kozlovské
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – Sdružení pro volný čas Demaro Plzeň
Tance – Taneční klub Kmit Orlová
Výtvarná a ruk. činnost – PS Brodek u Prostějova
Hudba – 1. soukromá umělecká škola Kopřivnice
Clona – SOU a SOŠ Ruská Děčín
Fotogalerie

Osmý ročník 5.2.2005
KCP, Kongresový sál
záštita:

JUDr. Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Moderátor:
Radek Myslík
Zajímavá vystoupení:
taneční skupina Marverci z Ústí nad Labem, pěvecké vystoupení MŠ z České Lípy, TK Impro při PS Mikulka z Plzně
Prof. hosté:
Petr Poláček, ÚSP Kopretina
Počet návštěvníků:
1800
Předání pohárů:
Ing. Aleš Šulc, vedoucí Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – SVČ DEMARO Plzeň
Tance – IMPRO, PS Mikulka Plzeň
Divadlo – PS Jevišovice
Hudba – ZUŠ Žebrák
Clona – Televize Alfa Junior Děčín
Fotogalerie

Sedmý ročník 31.1.2004
KCP, Kongresový sál
záštita:

JUDr. Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Moderátor:
Michal Kozelka
Prof. hosté:
Natálie Kocábová, skupina Maxim Turbulenc
Počet návštěvníků:
1700
Předání pohárů:
PhDr. Vladimír Špidla, předseda vlády
Zajímavá vystoupení:
pěvecký soubor Kantiléna Luže, taneční studio Pohyb Praha, flétnový sbor Syrinx Praha
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – DDM Otrokovice
Tance – Dětský domov K. H. Borovského Most
Divadlo – PS Obránců Míru Kopřivnice
Hudba – ZŠ Luže
Clona – DDM Teplická Děčín Fotogalerie

Šestý ročník 1.2.2003
KCP, Kongresový sál
záštita:

JUDr. Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
Moderátor:
Josef Chmel
Zajímavá vystoupení:
taneční skupina Enigmatic z Brna, sólový zpěv Marek Čáp, hudební skupina Majsedum Praha
Prof. hosté:
Karel Černoch, skupina Rangers, Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, ÚSP Kopretina
Počet návštěvníků:
1700
Předání pohárů:
Dr. Jana Gavlasová, vedoucí Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – DDM Hustopeče
Tanec – DDM Juventus Karviná
Divadlo – PS Střelka Čestlice
Hudba – ZŠ Luže
Výtvarná a ruk. činnost – PS Jevišovice
Fotogalerie

Pátý ročník 2.2.2002
KCP, Společenský sál
záštita:
JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR
Moderátor:
Lucie Výborná
Prof. hosté:
Jakub Smolík, Petr Spálený a Nové Apollo, skupina Šlapeto Revival Band alias Patrola a Robert Papoušek
Počet návštěvníků:
1200
Předání pohárů:
Ing. Taťána Holečková, vedoucí Kanceláře předsedy vlády ČR
Zajímavá vystoupení:
Lukáš Novák – hra na akordeon, taneční klub Intro z Karviné, taneční skupina Margaretka z Ústí nad Labem
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – IZV Hořovice
Tance – Elév Český Dub
Divadlo – Oddíl Přeslice Olomouc
Hudba – 7. ZŠ Most
Výtvarná a ruk. činnost – PS Obránců Míru Kopřivnice
Fotogalerie

Čtvrtý ročník 1.2.2001
KCP, Společenský sál
záštita:
JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR,
PhDr. Libuše Benešová, předsedkyně Senátu Parlamentu ČR
Moderátor:
Miroslav Táborský se synem Dominikem Zajímavá vystoupení:
taneční klub Kmit Orlová, folklórní soubor Vonička, Hudební škola Proseč u Skutče
Prof. hosté:
Ivan Hlas, Karel Zich
Počet návštěvníků:
1000
Předání pohárů:
Ing. Karel Březina, vedoucí Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů: Dětská Porta – Dům dětí a mládeže Jihlava
Tanec – taneční soubor Marverci z Ústí nad Labem
Divadlo – Pionýrská skupina Střelka Čestlice
Hudba – Základní škola Zenklova z Prahy 8
Výtvarná a ruk. činnost - PS Obránců míru z Kopřivnice
Fotogalerie

Třetí ročník 30.1.2000
Žofín
záštita:
JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR,
PhDr. Libuše Benešová, předsedkyně Senátu Parlamentu ČR
Moderátoři:
Jiří Langmajer, Kateřina Hrachovcová
Prof. hosté:
Věra Martinová, Felix Slováček & Marína Grochovská, Lubomír Brabec, Jaroslav Svěcený
Počet návštěvníků:
800
Předání pohárů:
Ing. Karel Březina, vedoucí Úřadu vlády ČR
Zajímavá vystoupení:
Marverci z Ústí nad Labem, DDM Olomouc
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – DDM Hořovice
Tanec – IMPRO PS Mikulka Plzeň
Divadlo + Jiné hudební formy – Hana Kadlecová, DDM Děčín
Fotogalerie

Druhý ročník 31.1.1999
Žofín
záštita:
JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR,
Terezie Dobrovolná, Miss ČR 1997
Moderátor: Jiří Langmajer
Zajímavá vystoupení:
Popovjánek z Uherského Hradiště,
ECHO Praha (taneční vystoupení)
Prof. hosté:
Štěpán Rak, Lenka Filipová, Radka Fišarová
Počet návštěvníků:
700
Předání pohárů:
Ing. Karel Březina, vedoucí Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – oblast Jihlava
Tanec – PS Osmička Most
Divadlo + Jiné hudební formy – Oddíl Tuláci Ústí n. Labem
Fotogalerie

První ročník 1.2.1998
KCP, Společenský sál
záštita:
JUDr. Petra Buzková, místopředsedkyně PS Parlamentu ČR,
Terezie Dobrovolná, Miss ČR 1997
moderátor:
Blanka Hrdinová
Prof. hosté:
Štěpán Rak, Duo Červánek, Nebezpečné známosti
Počet návštěvníků:
500
Předání pohárů:
Ing. Štěpánka Nezmarová, zást. odd. protokolu Úřadu vlády ČR
Držitelé pohárů:
Dětská Porta – PS Božejov
Tanec – Elev Český Dub
Divadlo + Jiné hudební formy – pěvecký sbor Žďár u Skutče
Fotogalerie

Mediální partneři